تاریخ اسلام, دین و آیین اسلام

جمعیت مسلمانان و مسیحیان تا سال 2050 برابر خواهد شد…

جمعیت مسلمانان و مسیحیان تا سال 2050 برابر خواهد شد…

نگارنده: حامد محمدپور

73896586362050deslmanlarristiyannfusunayaklaacak

به گزارش تاریخ فا، مرکز تحقیقات PEW در جدیدترین ارائه آمار خود در رابطه با آینده ادیان در جهان آورده است که جمعیت مسلمانان اروپا تا سال 2050 با جمعیت مسیحیان در اروپا برابر می‌شود. 

بنا بر این گزارش، طی 4 دهه آتی، جمعیت هندوها 34 درصد رشد خواهد داشت و از اندکی بیش از یک میلیارد تن در حال حاضر به یک میلیارد و 4 میلیون تن افزایش خواهد داشت. این در حالی است که تعداد پیروان دین یهود که در سال 2010 میلادی، اندکی کمتر از 14 میلیون تن بوده است، به 16 میلیون و یکصد هزار نفر در سال 2050 میلادی خواهد رسید.

همچنین این گزارش پیش بینی کرده است که در سال 2050 دین اسلام دومین دین بزرگ در ایالات متحده آمریکا خواهد شد و درصد معتقدان به دین مسیحیت از 77 درصد به 66 در ایالات متحده آمریکا کاهش پیدا خواهد کرد و این نشان از آن است که جمعیت مسلمانان در سال 2050 از جمعیت یهودیان پیشی خواهد گرفت.

در گزارشی که از سوی هفته نامه روسی زبان “مسلم نیوز”، منتشر شده، آمده است: انتظار می رود دین اسلام در آغاز سال 2050 به دین اول روسیه تبدیل شود.

اين گزارش در ادامه می افزاید: علی رغم نبودن آمارهای رسمی در این رابطه، اما شواهد دال بر این است که در حال حاضر بعد از مذهب ارتدوکس، دین اسلام در رده دوم پرطرفدارترین دین روسیه قرار دارد. پیشینه ورود اسلام به روسیه به قرن ۸ قمری باز می‌گردد و نتیجهٔ آن جمعیتی حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیونی مسلمانان در روسیه فعلی است.

در گزارشی که گاردین با توجه به آمار این مرکز تحقیقاتی به آن پرداخته نیز آمده است: جمعیت مسلمانان اروپا از زیر 6 درصد در سال 2010 (43 میلیون نفر) به بیش از 10 درصد در سال 2050(71 میلیون نفر) خواهد رسید.

بر اساس پیش بینی‌ها جمعیت مسلمانان در مقابل دیگر جمعیت‌های دینی در 45 سال آینده خصوصا در خاورمیانه، هند و کشورهای شمال آفریقا با سرعت بسیاری، افزایش خواهد داشت.

البته این گزارش تاکید کرده است که ممکن است علت‌های مختلفی جلوی این پیش بینی را بگیرد. علت‌هایی مانند حوادث طبیعی، جنگ‌ها، مهاجرت‌های گسترده و یا انقلاب‌ها می‌توانند در این پیش بینی تاثیرگذار باشند.

لینک این خبر در تیتر اخبار یاهو:

Study says Muslim, Christian global population could be equal by 2050

افکار و عقاید خود را با دیگران در تالار گفتمان تاریخ فا به اشتراک بگذارید و همچنین از کتابخانه و نگارخانه تاریخی این تارنما دیدن فرمائید:

با تاریخ فـا ، مرجع تاریخ و تمدن ایران و جهان باستان همراه باشید…

تاریخ فا ، مرجع تاریخ و تمدن ایران و جهان

www.TarikhFa.com

 

مطالب مرتبط

یک نظر در “جمعیت مسلمانان و مسیحیان تا سال 2050 برابر خواهد شد…

  1. پنل sms گفت:

    خدا کنه همه انسانیت رو یاد بگیرن و تمرین کنیم و این همه درگیری نباشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *