عمومی

نرم افزار پارسی را پاس بداریم نسخه 9.0

نرم افزار پارسی را پاس بداریم نسخه 9.0 

منبع:سافت98.آی آر

توانمندترین نرمافزار در زمینه ی پرورش و نگهداری از فرهنگ ایران زمین است. این نرم افزار به شما برای پالایش نوشته های پارسی و پاک سازی واژگان بیگانه از نوشته ی شما کمک میکند. نرم افزار پارسی را پاس بداریم یکی از پیشرفته ترین و زیباترین نرم افزارهای فرهنگی ایران زمین می باشد که پارسی دوستان را در راه پارسی نویسی و پارسی گویی یاری میدهد. واژگان بیگانه را برابرسازی میکند و نوشته های فارسی را می پالاید و به پارسی برمی گرداند .

بخش های مختلف این بسته ی نرم افزاری :

نرم افزار پالایشگر زبان پارسی :

همان گونه که میدانید زبان پارسی کنونی شمار بسیاری واژگان بیگانه را در خود جای داده است.این نرم افزار که از شاهکارهای گروه پارسیبان است به شما این توانایی را میدهد که همه ی واژگان بیگانه در یک نوشته پارسی را شناسایی و جایگزین نمایید. پیشرفته و نمایی زیبا ؛با شتاب و سَبُک بودن از ویژگی های کلیدی این نرم افزار است .

نرم افزار برابرساز واژگان بیگانه :

یکی از ارزشمندترین بخشهای این بسته ی نرم افزاری بخش برابرساز واژگان میباشد.این نرم افزار به شما این توانایی را میدهد تا برابر واژگان بیگانه را بیابید و یا از پارسی بودن واژهای آگاه شوید.در آینده واژگان کُردی و دیگر واژگان بومی ایرانی نیز در این نرم افزار شناسایی خواهند شد. این نرم افزار همچنین استانهای ایرانزمین را به پارسی نمایش داده و درباره ی برابرسازی واژگان بیگانه از شما آزمون میگیرد. این نرم افزار همچنین پیشنهادهایی درباره جایگزینی واژگان بیگانه به شما خواهد داد.

نرم افزار پینگلیش به پارسی :

همانگونه که میدانید روزانه شماری از پارسی زبانان برای گفتگوهای روزانه از واژهای انگلیسی بجای پارسی بهره میبریم.واژه هایی همچون “parsi” به جای “پارسی” بهره میبرده میشوند.نرم افزار “پینگلیش به پارسی” این دشواری را از سر راه پارسی زبانان برداشته است. به سادگی در این نرم افزار به پینگلیش نوشته(پینگلیش : زبان پارسی را با واژهای انگلیسی نوشتن) و نوشته ی پارسی خود را همزمان ببینید و به پنجره های دیگر بفرستید .

نرم افزار نامهای ایرانی :

این نرم افزار شمار بسیاری از نامهای باستانی و مادری زبان پارسی و برخی کُردی را در خود جای داده که گهگاه به فراموشی سپرده شده اند. این نام ها به همراه آرِش (معنی) در این نرم افزار آورده شده اند. نامها به دو دسته ی دخترانه و پسرانه در آمده اند و جستجو میان این نامها بسیار ساده گشته است .

نرم افزار ویرایشگر پارسی میخی :

همانگونه که میدانید پدران و نیکان ما در 2 هزاره ی گذشته برای نوشتن و یادداشتهای روزانه ی خود از دبیره (الفبا) ای به نام دبیره ی پارسی میخی بهره میبردند.در گذر زمان و فراز و نشیب و دگرگونیهای فرهنگی این نویسه رفته رفته فراموش شد. این نرم افزار به شما این توانایی را میدهد تا با نویسه ی پارسی میخی بنویسید. این نرم افزار نویسه‎ی میخی پارسی باستان را دوباره برای شما و زبان شناسان زنده کرده است و تنها نرم افزاریست که در این راستا تا کنون ساخته شده و بخشی از بسته ی نرم افزار پارسی را پاس بداریم میباشد که رایگان به ایرانیان پیشکش شده است .

نرم افزار شاهنامه ی فردوسی :

نرم افزار “شاهنامه ی فردوسی” همه ی بخشهای شاهنامه ی اُستاد بزرگ زبان پارسی فردوسی توسی را در بر دارد.به شما توانایی جستجوی واژه به واژه را داده و به سادگی میتوانید بخشهای دلخواه آن را ستاره دار نمایید تا دسترسی به آن ها ساده تر شوند. این نرم افزار یادوارهای است از رنج های این بزرگ زبان پارسی و پاسداری از دستاورد وی در درازای سی سال کار پر گوهر .

نرم افزار کارگاه سالنامه :

یکی دیگر از نرم افزارهای بزرگ این بسته ی نرم افزاری نرم افزار “کارگاه سالنامه” میباشد. این نرم افزار به شما این توانایی را میدهد که به سادگی سالنامه های گوناگون را به یکدیگر برگردانده یا بازه ی زمانی میان دو تاروز (تاریخ) را بدست بیاورید. سالنامه های پشتیبانی شده در این نرم افزار سالنامه های “آریایی”، “خورشیدی” و “ترسایی(میلادی)” میباشند .

توضیحات :

قابل نصب به روی ویندوز XP به بالا .

برای نصب این نرم افزار بایستی NET Framework 4.0 بر روی سیستم شما نصب باشد .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *