عمومی

سریال حریم سلطان بیوگرافی بازیگران، عکسهای بازیگران، خلاصه قسمت آخر

حریم سلطان

مجموعه تلویزیونی ترکی با نام « عصر باشکوه » Muhteşem Yüzyıl حتی پیش از پخش آن باعث بحث و جدل فراوان در این کشور شد. طبقه محافظه کار در ترکیه معتقدند این مجموعه توهین به سلیمان القانونی دهمین پادشاه عثمانی است که از بزرگترین پادشاهان عثمانی محسوب می شود. در این مجموعه صحنه هایی از زندگی خصوصی سلیمان القانونی پخش می شود . شورای عالی نظارت بر رادیو و تلویزیون ترکیه حدود هشتاد هزار شکایت از پخش این مجموعه دریافت کرده است. شاکیان خواستار توقف پخش مجموعه تلویزیونی حریم سلطان ( عصر باشکوه ) شده اند. آنان معتقدند قسمتهایی از این مجموعه که به زندگی خصوصی این پادشاه عثمانی مربوط می شود تخیلات کسانی است که نمی توانستند در حریم پادشاهان عثمانی راه یابند و به همین علت برداشتهای شخصی خود را از زندگی خصوصی آنان واقعی پنداشته اند. خانم میرال اوکای نویسنده فیلمنامه می گوید منتقدان قدری عجله کرده اند .وی این اتهام را رد کرد که فیلم فقط به زندگی خصوصی سلیمان القانونی پرداخته است . میرال اوکای از منتقدان خواست قسمتهای آینده این مجموعه را نیز ببینند و سپس داوری کنند زیرا تصویری متفاوت از آنچه تصور کرده اند از سلیمان القانونی به نمایش خواهد گذاشت.نویسنده سناریو می گوید زنان پادشاهان تاثیر بسیاری بر رفتار و تصمیم شوهران خود داشته اند و در این مجموعه، این تاثیر به تصویر کشیده شده است. سلطان سلیمان القانونی دهمین پادشاه عثمانی است که سلسله عثمانی در زمان وی چهل و هشت ساله شد و به اوج قدرت رسید. سرزمین عثمانی در زمان وی در زمینه های مختلف ، اصلاحات فراوانی را تجربه کرد. سلیمان القانونی سوار کار، شاعر و ادیب بود که به زبانهای عربی ، فارسی ، صرب و مغولی به خوبی صحبت می کرد. سرزمین عثمانی پس از وفات القانونی در نیمه قرن شانزدهم ،دچار ضعف فراوان شد. مجموعه عصر باشکوه نخستین فیلمی نیست که در ترکیه با انتقاد روبرو شده و آخرین آن هم نخواهد بود بلکه فیلمهای دیگری در ترکیه از جمله درباره آتاتورک ساخته شده که منتقدان بسیاری با آنها مخالفت کرده اند.

بازیگران سریال حریم سلطان عبارتند از:

Halit Ergenç حالیت ارگنچ در نقش سلطان سلیمان

 حالیت ارگنچ

Nebahat Çehre نباحت چهره که در سریال عشق ممنوع در نقش مادر سمر بازی می کرد اینجا در نقش حفسا سلطان (Hafsa Sultan)

 نباحت چهره

Nur Fettahoğlu نور فتاح اوغلو که در سریال عشق ممنوع در نقش خواهر سمر بازی می کرد اینجا در نقش ماه دوران (Mahidevran Sultan)

نور فتاح اوغلو

Okan Yalabık اوکان یالابیک در نقش ابراهیم پاشا

اوکان یالابیک

Meryem Uzerli مریم اوزرلی در نقش خرم سلطان (Hürrem Sultan)

مریم اوزرلی

Saadet Işıl Aksoy سعادت ایشیل آکسوی در نقش پرنسس ویکتوریا

سعادت ایشیل آکسوی

Mehmet Günsür محمت گونسور در نقش شاهزاده مصطفی

محمت گونسور

 

 

تصاویر سریال حریم سلطان

 

fun826 1 خلاصه داستان قسمت آخر سریال حریم سلطان + عکس

تصاویر سریال حریم سلطان

fun826 2 خلاصه داستان قسمت آخر سریال حریم سلطان + عکس

تصاویر سریال حریم سلطان

fun826 3 خلاصه داستان قسمت آخر سریال حریم سلطان + عکس

تصاویر سریال حریم سلطان

fun826 4 خلاصه داستان قسمت آخر سریال حریم سلطان + عکس

تصاویر سریال حریم سلطان

مطالب مرتبط

4 نظر در “سریال حریم سلطان بیوگرافی بازیگران، عکسهای بازیگران، خلاصه قسمت آخر

  1. مختار گفت:

    درود بر شما.
    این فیلم همش تحریف و دروغ تاریخی بوده.

  2. به به چه ترکهای سفید پوست و بور و لوندی!!!

  3. Hajian گفت:

    پادشاهان عثمانی ازجنایتکارترین سلسله های تاریخ اند، خود راخلیفه مسلمین جازده وبه بهانه گسترش دین اسلام به اروپا حمله میکردندوزنان ودختران سفیدپوست اروپا رابراي کامروایی به استانبول میاوردندوپس ازپیری وبدردنخوردن برای کامروایی سنگ به پای آنهابسته ودردریای مرمره غرق میکردندتاخوراک ماهیهاشوند. اهل سنت به آنهاافتخارمیکنند که باعث گسترش اسلام بودندوپادشاهان صفویه روکه مخالف آنان بودندسرزنش میکننددرحالی که جزایریونانی چسبیده به استانبول هنوزمسیحی هستند!!کجاست گسترش اسلام توسط دولت عثمانی؟؟ کتاب فرمانروایان شاخ زرین روخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *